Výcvik strelcov operátorov BVP-2
![Výcvik strelcov operátorov BVP-2](/data/att/101165_obrtop.jpg)
V priestoroch parku techniky levického 13. mechanizovaného práporu sa dňa 23.septembra uskutočnilo jedno z rozhodujúcich zamestnaní tohto výcvikového obdobia a to Sústredený výcvik strelcov-operátorov s učebnou úlohou zameranou na Náuku o výzbroji a munícii zbraňových systémov bojových vozidiel pechoty BVP-2.
Riadiacim zamestnania bol zastupujúci veliteľ 2.mechanizovanej roty nadporučík Marek Bajza. Príslušníci 13.mpr sa podieľali na organizačnom zabezpečení priebehu cvičenia. Cvičenie bolo zamerané na prípravu výzbroje a munície, zbraňových systémov, pozorovacích prístrojov BVP-2, ako aj skladanie a rozoberanie 30 mm kanóna BVP-2. Túto zručnosť nadobúdajú strelci operátori počas celého výcvikového roka. Výcvik vyžaduje pravidelné cvičenie rovnako ako pravidelné vykonávanie strelieb z 30mm kanóna BVP-2.
Aj napriek množstvu úloh, ktoré 13.mechanizovaný prápor zabezpečuje sa zamestnanie nieslo v duchu profesionality a odhodlania vojakov plniť svoje úlohy čo najlepšie.
![Výcvik strelcov operátorov BVP-2](/data/att/101166_thumb1.jpg)
![Výcvik strelcov operátorov BVP-2](/data/att/101166_thumb2.jpg)
![Výcvik strelcov operátorov BVP-2](/data/att/101166_thumb3.jpg)
![Výcvik strelcov operátorov BVP-2](/data/att/101166_thumb4.jpg)
![Výcvik strelcov operátorov BVP-2](/data/att/101167_thumb1.jpg)
![Výcvik strelcov operátorov BVP-2](/data/att/101167_thumb2.jpg)
![Výcvik strelcov operátorov BVP-2](/data/att/101167_thumb3.jpg)