Kalendár udalostí

Predchádzajúci mesiac Nasledujúci mesiac
September 2020
Po Ut St Št Pi So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Organizácie


FIRST

FIRST (Forum of Incident Response and Security Teams) spája rôzne bezpečnostné tímy z vládnych, súkromných a vzdelávacích organizácií. Prvým cieľom je posilniť spoluprácu a koordináciu pri prevencii vzniku bezpečnostných incidentov, podporiť rýchlu reakciu na bezpečnostné incidenty a podporovať zdieľanie informácií medzi členmi a komunitou ako takou.
https://www.first.org/ 

 

TF-CSIRT

TF-CSIRT je pracovná skupina, ktorá podporuje spoluprácu a koordináciu medzi CSIRT tímami v Európe a susedných regiónoch a zároveň spolupracuje s príslušnými organizáciami na celosvetovej úrovni.
Poskytuje fórum, na ktorom si môžu členovia CSIRT tímov vymieňať skúsenosti a poznatky v dôveryhodnom prostredí s cieľom zlepšiť spoluprácu a koordináciu. Udržiava systém registrácie a akreditácie CSIRT tímov, ako aj certifikačné štandardy služieb.
Pracovná skupina tiež vyvíja a poskytuje služby pre CSIRT tímy, podporuje používanie spoločných noriem a postupov na riešenie bezpečnostných incidentov a podľa potreby koordinuje spoločné iniciatívy.
https://tf-csirt.org/

 

International Telecomunication Union

Medzinárodná telekomunikačná únia (ITU) je špecializovaná agentúra OSN pre informačné a komunikačné technológie (IKT), ktorá podporuje inovácie v oblasti IKT. Členstvo v ITU má 193 štátov a takmer 800 subjektov zo súkromného sektora a akademickej obce.
https://www.itu.int/en/Pages/default.aspx

 

NATO (North Atlantic Treaty Organisation)

NATO je medzivládna organizácia krajín Európy a Severnej Ameriky, ktorej cieľom je chrániť slobodu a bezpečnosť svojich členov politickými a vojenskými prostriedkami. Je založená na spoločných hodnotách demokracie a ľudských práv. NATO vytvára fórum, na ktorom sa spoločne konzultujú problémy a prijímajú rozhodnutia k politickým a vojenským otázkam týkajúcich sa bezpečnosti.
https://www.nato.int/

Skočiť na menu