Preskocit navigáciu

Základný vojenský výcvik v Martine absolvuje 149 čakateľov prípravnej štátnej služby


Základný vojenský výcvik v Martine absolvuje 149 čakateľov prípravnej štátnej služby
Brány Práporu výcviku sa po druhý krát v roku 2014 otvorili 1. apríla pre 149 čakateľov prípravnej štátnej služby, ktorí tu absolvujú základný vojenský výcvik a Kasárne    4. čs. brigády Martin sa im stanú na deväť týždňov domovom. Medzi čakateľmi prípravnej štátnej služby sú aj tri ženy.
Po úspešnom absolvovaní všetkých predpísaných prijímacích procedúr a vystrojení potrebným materiálom v Regionálnom stredisku naturálneho odievania Multifunkčnej zásobovacej základne Západ v Nemšovej, boli nováčikovia zaradení do výcvikových čiat, u ktorých okamžite začal výcvik.
Príprava budúcich profesionálnych vojakov sa uskutoční na základe novelizovaných programov základného vojenského výcviku, do ktorých boli zapracované poznatky a skúsenosti získané počas doterajšieho výcviku, ako aj nové požiadavky od zložiek Ozbrojených síl SR. Čakatelia absolvujú výcvik zameraný na zvládnutie základných vojenských zručností, ktoré budú preverené vo Výcvikovom priestore Vojenského obvodu Lešť počas výcviku v streleckej príprave, ale najmä pri záverečnom cvičení na posádkovom cvičisku Sučany.
Po úspešnom absolvovaní základného vojenského výcviku budú čakatelia 6. júna 2014, za prítomnosti rodinných príslušníkov a pozvaných hostí, slávnostne vyradení a nastúpia na prvé predurčené funkcie v kariére profesionálneho vojaka do svojich materských vojenských útvarov.

fotofotofotofotofotofotofotofotofoto

Autor: rtn. Stanislav Héger , Foto: rtn. Stanislav Héger a rzvv - Dátum: 02.04.2014
Čítanosť: 16463
Verzia pre tlač

Skočiť na menu


Share